Şişli’de motosiklet tamirhanesinde yangın çıktı

Şişli’de motosiklet tamiri sırasında kaynak makinasından çıkan kıvılcımlar akaryakıtla birleşince yangın çıktı. Vakit zaman patlamaların da meydana geldiği tamirhane, kullanılamaz hale geldi.

Yangın, saat 19.30 sıralarında Fulya Mahallesi Vefa Aralığı Sokak’ta çıktı. Edinilen bilgiye nazaran; motosiklet tamiri sırasında deposundaki akaryakıt yere döküldü. Akaryakıtın yere döküldüğünü fark etmeyen emekçi kaynak makinası ile çalıştığı sırada yangın çıktı. İşyeri yangın nedeniyle kısa müddette alev topuna döndü, patlamalar meydana geldi. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye grubu sevk edildi. Gruplar yangını bir saatlik çalışma sonunda söndürürken, işyeri kullanılamaz hale geldi.

Yangına şahit olan Celal Barış, “Motosiklet içerideydi. Alev aldı. Tamirci yaparken alev aldı, kurtaramadık. Hasar çok büyük. Dükkan geçti gitti. 2-3 tane vardı. Motosiklet alev aldı. Kül oldu her taraf. Yaralı yok Allah’a şükür” dedi.

“Geçtik, çabucak yan tarafa 5-6 tane tüp boşalttık fakat söndüremedik”

Yangın çıkan dükkanın yanındaki iş yerinde çalışan Davut Sevencan, “Bizim bir motosiklet vardı. Kaynak yapılacaktı. Arkadaşlar içeri aldı motosikleti. Kaynak yapıyordu. Motosikleti yan çevirmiş. Yere akaryakıt damlayınca kaynakta parlattı onu. Akaryakıt alev aldı. Oradan motosiklete sıçradı. Bizde burada çalışıyorduk esasen. Geçtik, çabucak yan tarafa 5-6 tane tüp boşalttık fakat söndüremedik. İtfaiye aradık. Söndürmeye çalıştık. Biraz sönmeye başladı. Ondan sonra patlamaya başlayınca hepimiz çıktık içeriden. Tek deva beklemek oldu. Yaralı yok çok şükür” halinde konuştu. (İHA) 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir