Oğuz Savaş, Çayırova Belediyesi ile anlaştı

İki yılda iki şampiyonluk kupası kazanarak ismini ilçenin spor tarihine altın harflerle kazıyan Çayırova Belediyesi Basketbol Grubu, yeni dönem öncesinde takımına destek yapmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta 5’i iç transfer olmak üzere yeni dönem takımında yer alacak 7 oyuncuyu birden duyuran Çayırova Belediyesi, geçtiğimiz günlerde de genç yetenek Enes Bayraktar ile kontrat imzaladığını açıklamıştı.

Bu dönem çaba edeceği Türkiye Basketbol Ligi için tezli bir takım kuran Kocaeli temsilcisi, dev bir transfere imza attı.

Türk basketbolunun yetiştirdiği en kıymetli isimler ortasında yer alan ve A Ulusal Basketbol Grubu formasını yüzlerce kere terletmiş deneyimli pivot Oğuz Savaş, önümüzdeki dönem Çayırova Belediyesi forması giyecek.

2010 yılında dünya ikincisi olan A Ulusal Basketbol Takımı’nın bir kesimi olan ve bugüne kadar Fenerbahçe, Darrüşafaka, Beşiktaş, Bursaspor ve Bahçeşehir Koleji üzere esaslı kadroların formasını giyen Savaş, birbirinden değerli madalyalar kazandı. 36 yaşındaki Oğuz Savaş, mesleği boyunca 6 kere Basketbol Süper Ligi şampiyonluğu, 4 Türkiye Kupası, 4 Türkiye Basketbol Muhteşem Kupası ve Bahçeşehir Koleji ile 2022 yılında FİBA EuroCup şampiyonluğu yaşadı. Fenerbahçe ve Darrüşafaka formalarıyla Euroleague de de uzunluk gösteren Savaş, 2010 Dünya Kupası’nda gümüş madalya kazanan 12 Dev Adam’ın kıymetli isimlerindendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir