Nebati: Cumhurbaşkanımız olmasa Afrika ve Avrupa’da insanlar ekmek bulamayacaktı

Hazine ve Maliye Bakanı, AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Nureddin Nebati, Akdeniz İlçesinde faaliyet gösteren makarna, yağ ve bakliyat fabrikalarını ziyaret etti, burada yetkililerle görüşüp emekçilere seslendi.

Enflasyonla uzun mühletten beri uğraştıklarını belirten bakan Nebati özetle şunları söyledi:

TÜRKİYE İKTİSAT MODELİ: Bizimle dünya ortasında fark var. Onlar, ‘biz enflasyonla çaba edelim’ dediklerinde ülkenin üretimini kısarlar, insanların işsiz kalması onlar için istatiksel bilgidir ve kıymetli değil. Biz, Türkiye İktisat Modeli ile şunu çok net formda söylüyoruz ve birebir vakitte 21 yıllık iktidarımızda Cumhurbaşkanımızın telaffuzuyla birleşen şey şudur, enflasyonla elbette uğraş edeceğiz ancak üretimden, büyümeden asla taviz vermeyeceğiz. Zira bir fabrikanın, dükkanın kapanması ‘insanların işsiz kalması’ demek. Rastgele formda bir kardeşimizin işsiz kalması, akşam konutuna giderken ‘ben işimden oldum’ demesi kadar ağır bir şey olamaz.

BUNU DA ÇÖZDÜK: Salgın, savaş ve zelzele bir ülke için yıkıcı tesirleri var. Dünyaya karşın biz büyüyoruz. Salgın global ekonomiyi daraltı. Savaş, neredeyse ekmek bulamayacak noktaya getirdi. Cumhurbaşkanımız, Türkiye olmasa tahıl koridoru çözülmemiş olsa bugün dünyada başta Afrika ve Avrupa’da birçok insan ekmek bulamayacaktı. Bunu da çözdük. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir