Gölcük Belediyesi Yazlık Kadırga Şenliği 21-22-23 Temmuz’da


Gölcük Belediyesi Geleneksel Yazlık Kadırga Şenlikleri; 21-22-23 Temmuz tarihleri arasında Karadeniz müziğinin yıldız isimleri ile bu yıl da eğlencenin merkezi olacak.

Gölcük Belediyesi Geleneksel Kadırga Yayla Şenlikleri bu yılda Karadeniz Müziğinin yıldız isimlerine ev sahipliği yapacak. 21-22-23 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek şenliklerde tam bir müzik şöleni yaşanacak. Zeynep Başkan, Sinan Yılmaz, Mehmet Tak ve Hızır Dinçer’in de aralarında olduğu 20 sanatçının sahne alacağı şenliklerin her yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun ilgi görmesi bekleniyor. Yöresel kıyafetler ve yiyeceklerin tanıtılacağı Yazlık Kadırga Şenlikleri’nde ziyaretçiler yine doyasıya eğlenecek.

YILDIZ VE YEREL SANATÇILAR COŞKUYU ARTTIRACAK

Gölcük Belediyesi’nin titizlikle organize ettiği Kadırga Şenlikleri, horon ve müzikle ziyaretçilerini coşturacak. Birbirinden değerli yöresel sanatçıların sahne alacağı şenliklerde Karadeniz’in ünlü sanatçıları; Zeynep Başkan, Sinan Yılmaz, Mehmet Tak, Hızır Dinçer ve birbirinden değerli yerel sanatçıların seslendireceği şarkılar ile eğlence zirveye ulaşacak.

HORON VE MÜZİK İLE ZİYARETÇİLER COŞACAK

Kadırga Şenlikleri’nde; 21 Temmuz Cuma günü; Zeynep Başkan, Cemil Sandıkçı, Laz Esat, Bahattin Kılıç, Onur Özkan, Yücel Aktaş, 22 Temmuz Cumartesi günü; Sinan Yılmaz, Fatih Şerit, Ali Öztürk, Mehmet Durak, Ergüven Kılıç, Ahmet Bayraktar, 23 Temmuz Pazar günü ise; Mehmet Tak, Hızır Dinçer, Engin Çeb, İsmail-Ercan Pustu, Ali Otan, Selim Kasapoğlu, Batuhan İkiz ve Gökhan Kaya sahne alarak alandakilere müzik ziyafeti sınacaklar.

BAŞKAN SEZER TÜM GÖLCÜKLÜLERİ ŞENLİKLERE DAVET ETTİ

Kadırga’nın bu yıl da Karadeniz coşkusuna ev sahipliği yapacağını belirten Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, tüm hemşehrilerini Yazlık Kadırga Şenliği’ne davet etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir