Cübbeli Ahmet: Çok vatan haini var, bir temizlik icap edebilir

Kamuoyunda ‘Cübbeli Ahmet Hoca’ lâkabıyla bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, iktisadın durumuna ait yaptığı yorumda, “Nakit bulundurun, bir yıllık temel gereksiniminiz kilerinizde bulunsun” dedi.

8 Eylül 2022 tarihinde kaydedilen imajlarda Cübbeli, ”Önümüzdeki günler çok hayır göstermiyor. İlerisi hayırdır ancak çok vatan haini var. Çok din-devlet düşmanı var. Onun için bir paklık de icap edebilir” sözlerini kullandı. Ünlü’nün ‘tehdit’ içeren sözleri toplumsal medyada reaksiyon çekti.

Cübbeli ayrıyeten ”İnsan kenarda köşede onun için ekmek alacak para koymalı. İnsan bir yıllık gereksinimini, temel gereksinim hususlarını, bozulmayacak mallardan kilerinde, ambarında bulundurmalıdır. Bu sünnettir. Un, şeker, kuru fasülye, nohut gibi” kelamlarını de sarf ediyor.

“ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLER PEK HAYIR GÖSTERMİYOR”

8 Eylül günü YouTube üzerinden de paylaşılan Haftanın Sohbeti isimli konuşmasında takipçilerine seslenen Cübbeli Ahmet, “Memleketin önündeki durumlar muhakkak değil” diyerek şunları söyledi:

  • Yunanistan’ı da gördük, bütün dünyanın gavurlarının topları bize çevrilmiş yani. Suriye’de büyük bir siyonistan, Kürdistan kurdurulmak üzere. Burada büyük tehlikeler, tekrar bir İstiklal Savaşı üzere, bir kuva-i ulusala hareketlenmesi üzere, tekrar bir vatan müdafası üzere durumlar icab edebilir yani. Önümüzdeki günler pek hayır göstermiyor. İlerisi hayırdır lakin çok vatan haini var, çok din-devlet düşmanı var, çok… Onun içün de bir paklık icab edebilir yani. Bundan ötürü ne olur ne biter bilmiyorum lakin nakit çok kıymetli bir şeydir yani. Kimi kez satacağın malın olsa da satamıyorsun ha dediğin vakit. Birden bir piyasa çöküyor, meskenim var kaç tane aç kalıyorsun yani. Bir koronada iki üç senede bir çok meslek iptal oldu.
  • Onun içün kenarında köşesinde insan bir ekmek alacak bir… sana ne diyorum, bir yıllık muhtaçlığını insan, hani bozulmayacak mallardan, git de ekmek al demedik ama… Ona nazaran yani, kilerinde ambarında bu sünnettir yani. Genel yiyecekleri demiyorum, temel muhtaçlık unsurları; undur, şekerdir, efendim kuru fasulyedir, nohuttur bunlar değerli şeylerdir yani erzak olarak. Et bulamazsan et yerine geçer yani, süt bulamazsan süt yerine geçer yani. Bunlar kuru şeyler, şeysiz bir yerlerde mümkün olduğu kadar kuru şeyler, rutubet almayacak formda koruma edilmesi… Bir de yarar vardır bir ölçü, bu sünnet-i seniyeye uygundur yani.

Cübbeli Ahmet’in ‘seferberlik çağrısı’nı neden ve ne emelle yaptığı öğrenilemedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir