30 yıldan fazladır küs olan kardeşler, başkanlık seçiminde yarışacak

Kanada’da, 30 yıldır konuşmayan küs kardeşlerin seçim uğraşı gündeme damga vurdu. Ontario eyaletine bağlı Port Colborne’da mevcut Belediye Başkanı Bill Steele’ın seçimlerde, uzun vakittir konuşmadığı kardeşi Charles Steele’a karşı gayret vereceği açıklandı. Geçtiğimiz hafta düzenlenen münazarada karşı karşıya gelen ikili, 30 yıl sonra birinci sefer konuştu.

“KİBRİ BENİ RAHATSIZ EDİYOR”

Ateşli geçen tartışma sonrası açıklamalarda bulunan Charles Steele, “Kalabalığın önünde daha evvel hiç tartışmaya katılmamıştım. Çok gerildim ve vakit zaman sinirlendim” dedi.

Kardeşine karşı neden aday olduğu sorulan Charles, “Kardeşim, belediye başkanlığının kendi hakkı olduğunu düşünüyor. Kibri beni rahatsız ediyor. Bunu demokrasi için yapıyorum” kelamlarını sarf etti.

“KARDEŞİM ÇOK SAĞCI”

Belediye Lider Adayı, Bill Steele’ın siyasi görüşünün kendisinde “çok farklı” olduğunu vurgulayan Charles, “Kardeşim oldukça sağcı. Vatandaşların, geleceğimizi güçlü seçkinlere teslim etmediklerini ve geri aldıklarını görmek istiyorum” dedi.

Son seçimde, seçmenlerin yarısından azının oy kullandığını kaydeden Charles, halka sandığa gidip oy vermesi için davette bulundu.

Geçmişte postacılık yaptığını ve emekli maaşıyla geçindiğini belirten Charles, “sabit gelirle yaşamanın nasıl bir şey olduğunu bildiğini” kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir