Kamera Kayıtlarıyla Ortaya Çıktı: Dolmabahçe Sarayı’nda Vurgun

Dolmabahçe Sarayı’nda bilet kopyalayarak dolandırıcılık yapıldığına ait ihbar üzerine kamera kayıtlarını inceleyen Ulusal Saraylar Yönetimi Başkanlığı, gişe vazifelileri Erkan Y. (42) ve Ünzüle G.‘yi (50) savcılığa şikayet etti. Argümanları reddeden şüpheliler hakkında 31 yıl 6 aya kadar mahpus istemiyle dava açıldı.

Sabah’ta yer alan habere göre; iki gişe görevlisinin sarayda bulunan seyahat bileti satış gişesinde yepyeni olarak basılmış biletlerin sistematik olarak kopyasını ürettikleri ortaya çıktı. Teze nazaran ürettikleri biletleri ziyaretçilere satan gişe vazifelileri, elde ettikleri bilet paralarını zimmetlerine geçirdi. Uydurma bilet metodunu ticarete döken Erkan Y., 18 bin lira kazanırken Ünzüle G. ise 3 bin lira çıkar elde etti.

Kamera kayıtları izletilince itiraf etti

Bilet satışlarıyla rastgele bir ilgisi olmadığını belirten kuşkulu Ünzüle G., savunmasında, kasalarının kayda paha bir açık vermediğini ve Erkan Y. ile ortalarında para bağlantısı olmadığını söz etti.

31 yıl mahpus talebi

Soruşturmayı tamamlayan savcılık hazırladığı iddianamede, 2 şüphelinin planladığı düzmece bilet operasyonunun ilgili kurumu ziyana uğrattığını, şüphelilerin kopya bilet üretimiyle bilet basım saati, bilet barkod numarası, kopya bilet adedi ve ünite fiyatını değiştirerek haksız yarar sağladığını vurguladı.

Şüphelilerin “Zimmet” kabahatinden başka ayrı 31 yıl 6 aya kadar mahpusla cezalandırılmalarını talep etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir